HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 27 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Shqiperia kualifikohet per ne Euro 2016
nga Administrator   E martë, 13 Tetor 2015 10:51   pdfShtypEmail

kombetarja-mbas-kualifikimitFitore historike e Shqiperise kunder Armenise e cila dergon kombetaren tone per te paren here ne nje faze finale te kampionateve europiane apo boterore.
Shqiperia ka fituar paster me rezultatin 3-0 kunder Armenise ne kryeqytetin e kesaj te fundit. Kjo fitore i jep 3 pike Shqiperise dhe parakalon Danimarken ne renditje me 14 pike te grumbulluara.
Djemte e De Biasit e mbyllin kete edicion kualifkimesh ne menyre perfekte dhe ben qe i gjithe populli shqiptare te festoje si kurre me pare.

Urime Shqiperi !!


busy
komente