HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 06 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Hidhet shorti per ne Europianin 2016
nga Albaniassocer   E diel, 13 Dhjetor 2015 23:40   pdfShtypEmail

sorteggio euroShqiperia eshte shortuar ne grupin A sebashku me Francen,Zvicren dhe Rumanine.Ne pergjithesi mund te quhet nje short jo i keq,duke menduar qe mund te na kishine rene ekipe shume me te forta.Po te shohim perballjet direkte ne ndeshje zyrtare jemi ne izavantazh te thelle me ekipet e grupit tone.Me Francen ne 6 ndeshje zyrtare kemi 4 humbje 1 barazim dhe nje fitore pikerisht ajo ne Elbasan Arena kete vit.Ndersa me Rumanine nuk kemi fitore por vetem 2 barazime dhe plot 7 humbje.Gjithashtu edhe me Zvicren kemi perballje negative me 5 humbje dhe vetem nje barazim ne vitin e larget 2002.

11-06-2016  Shqiperi-Zvicer    ora 15:00  Lens

15-06-2016   France-Shqiperi   ora 21:00 Marseille

19-06-2016   Rumani-Shqiperi  ora 21:00 Lyon 


busy
komente