HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 24 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjonaret - Tjeter gol per Memushaj
nga Administrator   E shtunë, 23 Prill 2016 16:05   pdfShtypEmail

memushaj-pescaraLedian Memushaj ka shenuar ne ndeshjen e sotme qe ekipi i tij Pescara ka luajtur kunder Brescia ne serie B italiane. Mesfushori i kombetares tone eshte aktivizuar per 90 minuta dhe ka bere nje ndeshje shume te mire. Ai ka shenuar golin e barazimit momental ne minuten e 48, me nje goditje me koke.
Me kete fitore ekipi i tij Pescara forcon pozicionin per te marre pjese ne play-off per te shkuar ne Seria A.
Ne ndeshjen tjeter Crotone - Como, eshte aktivizuar per 90 minuta edhe mesfushori i kombetares Basha. Skuadra e tij ka humbur me rezultatin 2-0 kunder kryesueses te Serie B, Crotone. Me kete humbje ekipi i mesfushorit tone rrezikon gjithmone e me shume renien nga kategoria.


busy
komente