HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
De Biasi shpall listen provizore per Euro2016
nga Administrator   E shtunë, 21 Maj 2016 22:44   pdfShtypEmail
debiais rinovon per dy vjetSot paradite trajneri i kombëtares Gianni De Baisi, ka zhvilluar një konferencë për shtyp në Federatën Shqiptare të Futbollit. Dy ishin temat kryesore të saj. Së pari, programi përgatitor i skuadrës kombëtare, i cili do të nisë më datë 23 maj në Austri, për të vazhduar më pas në Itali dhe në Francë.
Së dyti, shpallja e listës së futbollistëve të cilët do të jenë të përzgjedhur për grumbullimin përgatitor. Ai deklaroi se do të ketë 27 futbollistë të grumbulluar. Nga të cilët, 5 do të largohen më datë 31 maj kur do të deklarohet edhe lista zyrtare me 23 futbollistë. 
“Listën e kam përpiluar vetë, duke i besuar bindjes time, pa ndikimin e askujt. Futbollistëve, ju kam nisur një letër ku i spjegoj qartë se ata janë përzgjedhur për të krijuar një skuadër. Dhe ne do të funksionojmë si të tillë. Ashtu siç kemi vepruar deri më tani”-theksoi trajneri i përfaqësueses Gianni De Biasi.
Më pas ai ju përgjigj pyetjeve të shumta të gazetarëve, interesimi i të ciëve ishte mjaft i madh për informacionet në lidhje me skuadrën.
Ja dhe lista e lojtarëve të grumbulluar për përgatitoren para Euro 2016:


Nr

Emer Mbiemer

Pozicioni

Ekipi qe aktivizohet

Datelindja

1

Etrit Berisha

Portier

SS Lazio

10.03.1989

2

Alban Hoxha

Portier

FK Partizani

23.11.1987

3

Orges Shehi

Portier

KF Skenderbeu

25.09.1977

4

Arlind Ajeti

Mbrojtes

Frosinone

25.09.1993

5

Naser Aliji

Mbrojtes

FC Basel

27.12.1993

6

Berat Gjimshiti

Mbrojtes

Atalanta

19.02.1993

7

Mergim Mavraj

Mbrojtes

FC Keln

09.07.1986

8

Amir Rrahmani

Mbrojtes

RNK Split

24.02.1994

9

Lorik Cana

Mbrojtes

FC Nantes

27.07.1983

10

Elseid Hysaj

Mbrojtes

SSC Napoli

02.02.1994

11

Ansi Agolli

Mbrojtes

Karabag

11.10.1982

12

Frederic Veseli

Mbrojtes

FC Lugano

20.11.1992

13

Ledian Memushaj

Mesfushor

Delfino Pescara

07.12.1986

14

Ergys Kace

Mesfushor

Paok

08.07.1993

15

Andi Lila

Mesfushor

PAS Janina

12.02.1986

16

Migjen Basha

Mesfushor

Calcio Como

05.01.1987

17

Odise Roshi

Mesfushor

HNK Rijeka

22.05.1991

18

Burim Kukeli

Mesfushor

FC Zyrih

16.01.1984

19

Ermir Lenjani

Mesfushor

FC Nantes

05.08.1989

20

Herolind Shala

Mesfushor

FC Slovan Liberec

01.02.1992

21

Taulant Xhaka

Mesfushor

FC Basel

28.03.1991

22

Amir Abrashi

Mesfushor

SC Freiburg

27.03.1990

23

Bekim Balaj

Sulmues

HNK Rijeka

11.01.1991

24

Sokol Cikalleshi

Sulmues

Medipol Basaksehir

27.07.1990

25

Armando Sadiku

Sulmues

FC Vaduz

27.05.1991

26

Milot Rashica

Sulmues

Vitesse

28.06.1996

27

Shkelzen Gashi

Sulmues

Colorado Rapids

15.07.1988


busy
komente