HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Shqiperia zhvillon stervitjen e pare ne Austri
nga Administrator   E hënë, 23 Maj 2016 20:44   pdfShtypEmail

stervitja e pare-austriSot mbasdite ekipi yne kombetar ka zhvilluar stervitjen e pare ne Austri. Lojtaret e thirrur nga tranjeri De Biazi kane zhvilluar vaprime te lehta ne fushe dhe ushtrime fizike per tu pershtatur me fushen stervitore. 
Në këtë stërvitje kanë marrë pjesë 19 nd 27 futbollistët e thirrur nga De Biasi. Te pranishem ne stervitjen e pare kane qene Berisha, Shehi, Hoxha, Gjimshiti, Ajeti, Cana, Lenjani, Abrashi, Rrahmani, Rashica, Shala, Lila, Basha, Gashi, Mavraj, Roshi, Bala, Cikalleshi dhe Hysaj. Lojtaret e tjere te kombetares do te afrohen ne ditet ne vijim pasi te kene perfunduar impenjimet me skuadrat e tyre. 
Sipas programit, stërvitja e rradhës do të zhvillohet ditën e hënë në orën 10.00, ndërsa ajo e pasdites në orën 17.30. I njëjti regjim stërvitor do të vazhdojë deri më datë 27 maj. Me date 29 maj ne oren 17:30 Shqiperia do te zhvilloje ndeshjen e pare miqesore kunder Katarit.


busy
komente