HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 22 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
De Biasi justifikon zgjedhjet e tij
nga Administrator   E mërkurë, 01 Qershor 2016 13:56   pdfShtypEmail

de-biasi-konferenceSot ne oren 12:00 tranjeri i kombetares De Biasi ka mbajtur konferencen per shtyp ne lidhje me zgjedhjen e 23 lojtareve qe do te jene pjese ne France 2016.
Tranjeri i eshte pergjigjur disa nga pyetjeve te gazetareve dhe eshte paraqitur i nervozuar gjate konferences. Ai ka justifikuar zgjedhjet e bera si edhe perse Rashica, Gjimshiti, Rrahmani dhe Shala nuk jane perfshire ne listen perfundimtare. 
Per Gjimshitin u shpreh: "Per fat te keq Gjimshiti nuk eshte aktivizuar shume kete sezon". Nuk harroi te beje komplimentet per Milot Rashicen i cili kete sezon eshte aktivizuar por justifikoj mos perfshirjen ne listen perfundimtare me faktin qe ai nuk ka qene i perfshire ne ndeshjet zyrtare. Por me siguri ai eshte ne planet e tij ne te ardhmen.
De Biasi foli edhe per ndeshjen e ardhshme miqesore kunder Ukraines. Ai pret qe ekipi te korigjoje gabimet e bere ne mbrojtje ndeshjet e kaluara si edhe te zhvilloje nje ndeshje te mire.


busy
komente