HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 02 Dhjetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Perfundojne ndeshjet e para, ja statiskat
nga Administrator   E mërkurë, 15 Qershor 2016 12:28   pdfShtypEmail

statistikatMbreme me ndeshjen Portugali - Islande jane mbyllur edhe ndeshjet e para ne grupe te vlefshme per Euro 2016. Ne keto ndeshje vehet re numri i ulet i golave te shenuara ku ne asnje nga ndeshjet nuk jane shenuar me shume se sa 3 gola. Asnje nga ekipet nuk ka shenuar me shume se sa 2 gola. Ne total jane shenuar 22 gola dhe shumica e golave jane shenuar ne pjeset e dyta, te cilet jane plot 16.
Ekipi i Zivres ka perqindjen me te larte te pasimeve te sakta me 92% (510/553), kurse Shqiperia ze vendin e peste me 88% (365/414) mbas Portugalise, Gjermanise dhe Spanjes. Portieri Etrit Berisha renditet ne vendin e trete per numrin me te larte te shpetimit nga shenimi i golit me plot 6 raste, kurse vendin e pare e mban Halldorsson i Islandes me 10 te tille.


busy
komente