HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore U-19 / Shqiperi-Mal i Zi 3-2
nga AlbaniaSoccer   E martë, 04 Maj 2010 22:20   pdfShtypEmail
u-19_shqiperiEkipi kombetar Shqiptar ka fituar miqesoren e pareme perfaqsuesen e Malit te Zi me rezultatin 3-2.
Pjesa e pare e takimit u mbyll me rezult atin 2-0 per miqte.
Ne pjesen e dyte loja e ekipit tone kombetar nderroje totalisht, duke kerkuar me shume porten kundershtare.
Golat per ekipin kombetar U-19 u shenuan nga Ariel Shtini, Vasil Shkurtaj me 11 metersh dhe Irdi Rrapaj.
Ndeshja u zhvillua ne stadiumin Loro Borici ne Shkoder .

Nderkaq ndeshja tjeter me Malin e Zi zhvillohet diten e enjte date 06 maj ne Podgorice ora 16:00.
 
Formacioni i ndeshjes:
 
Portjer
Kushtim Abdullahi

Mbrojtes
Hermes Lamaj
Eglantin Gjoni
Renalt Shehu
Antonio Marku

Mesfushor
Edon Hasani
Ledio Muco
Florin Bardulla
Grigor Topalli

Sulmues
Vasil Shkurtaj
Ariel Shtini
 
Ne pjesen e dyte u aktivizuan:

Ani Imami
Irdi Rrapaj
Stiv Shaba
Mato Qendro
Emilano Musta
Indrit Shima

Media FSHF


busy
komente