HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 28 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Agron Bufi kalon tek Palermo
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 12 Shtator 2009 18:43   pdfShtypEmail

agron_bufi_fotoMbrojtesi Agron Bufi i cili luante me skuadren e AS Pontevechio ka kaluar tek skuaadra e Palermos e cila e ka bere te vetin lojtarin me origjine shqiptare. Bufi eshte i datelindjes 1992 dhe ka lindur me 7 qershor ne Peruxhia te Italise. Prinderit e futbollistit jane Dibrane. Bufi mendohet tejete nje nga te rinjte me prespektive me suadren e moshave te Palermos.

Kel Naraci


busy
komente