HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 07 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Alban Ramaj dygolesh ne fitore
nga AlbaniaSoccer   E diel, 20 Shtator 2009 16:14   pdfShtypEmail

alban-ramaj-erzgebirge-aue-Aue, ekipi ku aktivizohen futbollisti Shqiptar Skerdilajd Curri dhe ai pejan Alban Ramaj, ka shenuar nje fitore te bukur ne shtepine e saj 3-1 ndaj SV Sandhausen. Te dy futbollistet luajten si titullare qe nga minuta e pare. Curri luajti gjate gjithe takimit ndersa Ramaj u aktivizua deri ne minuten e 86-te dhe u nderrua per arsye teknike pasi ishte shenuesi i dy golave te pare te skuadres. Ai realizoi ne minuten e 38-te dhe 43-te, pasi miqte kishin kaluar te paret ne avantazh.

Klevis Bejkolli


busy
komente