HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-17/ Shqiperia grumbullon vetem nje pike ne tre ndeshje
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 30 Shtator 2010 20:13   pdfShtypEmail

fshf_logoKombetarja Shqipetare U-17 ka bere nje paraqitje teper te dobet ne eleminatoret e Europianit te zhvilluara ne Malte. Kombetarja jone bente pjese ne grupin 4 sebashku me Malten, Norvegjine dhe Republiken e Irlandes. Ne tre ndeshje te zhvillura kuqezinjte e drejtuar nga Ardian Mema pesuan pese gola dhe shenuan vetem nje me ane te Arben Muskajt. Nje golavarazh mjaft i keq. Piken e vetme kombetarja jone e siguroj ne ndeshjen e fundit te grupit me Malten ku barazoi 1-1 dhe ku u ndeshkuan me plote pese kartone te verdhe. Kuqezinjte u renditen ne vendin e trete fale golavarazhit me te mire se sa modestet e Maltes.

Rezultatet e Shqiperise:

Norvegji-Shqiperi 2-0

Shqiperi-Republika e Irlandes 0-2

Malta-Shqiperi 1-1

Klevis Bejkolli


busy
komente