HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Maj 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-19/ Shqiperi – Belgjik 0-2
nga AlbaniaSoccer   E diel, 10 Tetor 2010 17:54   pdfShtypEmail

u-19_stervitje_san_marinoEkipi yne kombetar U-19 eshte mundur dhe ne ndeshjen e dyte eleminatore te vlefshme per kampionatin Europian. Sot ne oren 16:30 ne stadiumin “Bielmont” kuqezinjte jane perballur me ekipin vendas te Belgjikes. Pjesa e pare ka qene me e mire per kombetaren tone e cila i eshte afruar golit ne disa raste me Muçajn dhe Shkurtajn. 45-minutat e para kane perfunduar me rrjeta te paprekura.

Ne pjesen e dyte ekipi vendas i drejtuar nga trajneri Marc Van Geersom ka qene me kerkues dhe ka arritur te shenoje golin e  pare ne minuten e 75-te, me ane te Alessandro Cerigioni. Pas pesimit te golit trajneri Ramadan Shehi ka bere dy zevendesime, por pa dhene rezultat. Ne minuten e 83-te, belget shenojne dhe golin e dyte dhe te sigurise me ane te Marnick Vermijl.

Kjo ishte humbja e dyte per kuqezinjte nentembedhjetevjeçar pas asaj me Angline me rezultatin 6-1. Pas kesaj humbje Shqiperia renditet ne vendin e fundit me zero pike po aq sa ka dhe Qipro, por e cila ka pesuar me pak gola dhe fal golavarazhit me te mire renditet e treta ne grupin e tete. Ndeshja tjeter e ketij grupi midis Anglise dhe Qipros ka perfunduar me fitoren e Anglise me rezultatin e paster 4-0.

Shqiperia tashme eshte skualifikuar nga e drejta per te vazhduar me tej, por ka dhe nje mundesi te fundit per te mos u renditur e fundit. Ne daten 13-Tetor, Shqiperia do te ndeshet me Qipron.

Deri me tani ekipi yne kombetare ka shenuar nje gole dhe ka pesuar tete. Nje tregues mjaft i dobet ky. Ç’ka flet me se miri se kombetarja U-19 ka nevoje per ndryshime.

Klevis Bejkolli

 


busy
komente