HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-17 eliminohet nga Europiani
nga AlbaniaSoccer   E diel, 27 Shtator 2009 18:08   pdfShtypEmail
albania_hungary_u_17_Skuadra perfaqesuese e U-17 te Shqiperise ka humbur edhe takimine  dyte ndaj Sllovakise me rezultat 0-3. Kjo ishte humbja e dyte rresht per Shqiperine, pas asaj 0-5 nga Hungaria. Me kete humbje, Shqiperia eliminohet nga keto eliminatore, megjithese ka edhe nje ndeshje prestigji per te luajtur ndaj Luksemburgut. Sllovakia me fitoren e arritur e siguroi kualifikimn per ne fazen e dyte, pasi kryeson grupin 11-te me gjashte pike, pas dy fitoreve ndaj Luksemburgut dhe Shqiperise. Nderkohe takimi tjeter i luajtur sot midis Hungarise vendase dhe Luksemburgut, perfundoi ne barazim 1-1 duke e bere interesante konkurencen per vendin tjeter kualifikues, kur Luksemburgu do te luaje me Shqiperine diten e hene, nderkohe qe Hungaria do te luaje me kryesuesen Sllovakine. Hungarise i duhet nje barazim per tu kualifikuar, kurse Luksemburgu duhet te fitoje me Shqiperine me mbi 5 gola dhe Hungaria te mundet nga Sllovakia qe te kete shprese per nje kualifikim te mundshem.

Kel Naraçi

busy
komente