HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Talentet / Adnan Januzaj kaloj te gjigandet e ManU!
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 12 Shkurt 2011 21:32   pdfShtypEmail
ball_goal16 vjecari ishte pjesë e akademisë së të rinjve të klubit belg Anderlecht. Nga Besnik Hasi dhe tjer ekspert futbolli vlersohet si “David Beckhami i ri”.

Me “Djajt e Kuq” mesfushori me tipare ofenzive nenshkroj kontrat deri 30.06.2015 dhe do perfitoj nga 120.000£ në vit.

Shqiptari me prejardhje nga Kosova me paraqitjet e tij ka mahnit vet te madhin Aleks Ferguson.
Shpresojme qe djaloshi te vazhdoj me kete ritem dhe ta shofim shume shpejt duke ber dhe nje hap tjeter gjigand ne karieren e tij pra te kaloj nga Manchester United U18 tek ekipa e par dhe ta shofim duke lozur ne stadium legjendar “Old Trafford” dhe pse jo edhe ne Qemal Stafa!

Dardanoz Zhilivoda

busy
komente