HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive / Ismail Zelli, 100 milionshi i futbollit shqiptar dhe boteror
nga AlbaniaSoccer   E diel, 13 Shkurt 2011 15:44   pdfShtypEmail
soccer_ballI lindur ne Shishtavec te Kukesit por ama i rritur ne akademine me te famshme te futbollit  anglez , Ismail Zelli eshte konsideruar para disa vitesh ne moshen vetem 15 vjecare kur u zbulua nga menaxheret qe do te jete lojtari i pare ne futbollin anglez qe do kap shifren 100 milion paund ne tregun e futbollit . Dhe jo me kot djaloshi kuksian qe mbylli 17 vjec dhjetorin e kaluar luan  me skuadren shpresa te Wolverhampton Wanderers qe konkurron ne Premiership kunder te rinjve qe jane 3-4 vjet me te medhenj se ai. Ai u thirr gjithashtu dhe nga perfaqesuesja angleze e U-17 dhe xhvilloi ndeshje te shkelqyera me ate. Talenti i tij konkurron ate te Ronaldos dhe Mesit. Fjalet jane te pakta per kete xhevahir te futbollit qe Anglia sigurisht kerkon ta kete te vetin duke i ofruar vend kryesor ne ekipet e moshave.
Valle cfare shpresash ka Shqiperia?
Vetem neqofte thirret ne ekipin kombetar shqiptar (duke bere nje hap te madh 4 vjecar ashtu sic veproi dhe Greqia me Ninin) dhe nese Zelli ka nje zemer te njejte kuqezi si te Canes ( qe nuk pranoi te luante per Francen ose Zvicren) atehere po ndoshta nje dite ne finalet e ndonje Kampionati Evropian ose Boteror do ta shohim Kombetaren kuqezi te drejtuar nga ky futbollist dhe talenta te tjere te rritur ne futbollin evropian sepse e ardhmja i perket atyre dhe jo talenteve te djegura te kampionatit qe renditet ne vendet 40 ne Europe.

Talente ka boll por nuk ka njerez te afte per ti sjellur ata ne fanelen kuqezinj.

Video

http://www.youtube.com/watch?v=S9iEB4c9z7Y
———————————————————
http://www.youtube.com/watch?v=KJR5APwJc4Q
———————————————————
http://www.youtube.com/watch?v=nvt4-fMMksk
———————————————————
http://www.youtube.com/watch?v=SCqan2pXzqQ


Arlind Cirri

busy
komente