HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Tirana-Vllaznimi 2-2
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 09 Mars 2011 23:44   pdfShtypEmail

vellaznimiSkuadra e dyte e Tiranes dhe Vllaznimi i Gjakoves kane luajtur nje ndeshje miqesore qe ka mbaruar ne barazim. Dy me dy ka qene rezultati final i nje ndeshje te bukur dhe me shume raste per shenim nga te dy ekipet. Trajneret e dy skuadrave kane bere shume prova duke aktivizuar nga me shume se 15 lojtare dhe ne fund kane ngelur te kenaqur. Golin e pare per Tiranen e ka shenuar sulmuesi nga Kosova ne minuten e 7-te ndersa te dytin Shehu ne minuten e 20-te. Gjakovaret kane shenuar ne minuten e 39-te me Gashin dhe kane barazuar rezultatin ne minuten e 78-te me Milicaj.

Pirro Nika


busy
komente