HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Vasil Shkurti grumbullohet me U-19
nga AlbaniaSoccer   E diel, 18 Tetor 2009 15:02   pdfShtypEmail
u-19Me skuadren perfaqesuese te Shqiperise U-19, gjate eliminatoreve qe do zhvillohen ne muajin nentor per kampionatin Evropian, pritet te angazhohet edhe lojtari 17 vjecar vasil Shkurti i cili luan ne kampionatin e moshave ne greqi me skuadren e Olimpiakos. Shkurti eshte nje lojtar shtalarte dhe luan ne poziten e sulmuesit. Shkurti ka shume premisa dha ka spikatur si nje talent ne rritje. Afrimi i tij me skuadren e U-19 eshte padyshim nje hape i drejte per te studiuar vlerat e tij ne fushen e lojes. Aktualisht, skuadra e U-19 po kryen disa grumbullime disa ditore ne prag te eliminatoreve dhe ndeshjeve miqesore qe ka planifikuar me skuadren e moshave te Qipros, fillimisht ne Shqiperi dhe me pas ne Qipro.

Enea Shtrepi

busy
komente