HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-15/ Stervitje serioze perpara finales
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 19 Tetor 2009 03:37   pdfShtypEmail

u_15_stervitje_geneve_finaleKombetarja u-15 kreu stervitjen e rradhes ne prag te finales me Malin e Zi qe do zhvillohet ne Nyon te Zvicres ne oren 17.00 lokale, diten e hene . I gjithe grupi kane qene ne nje gjendje te mire pervec qendermbrojtesit Marku qe ka nje terheqje ne kemben e djathte dhe per aktivizimin e tij do vendoset ne diten e ndeshjes. Te gjithe djemte jane te mobilizuar per finalen dhe kete e treguan dhe ne stervitjen e sotme qe u be ne Crans. Traineri Sulejman Demollari dhe ndihmesi i tij Isuf Bujari kane punuar me shume per kete ndeshje ne anen taktike per te bllokuar kundershtarin ne mezin e fushes, per vete faktin se Mali i Zi ka disa lojtare mjaft te mire, ku spikasin numri 10-te Krstovic dhe numri 11-te Grbovic.
Te gjithe jane te mobilizuar dhe presim shpirterisht nje ndeshje te mire dhe me rezultat pozitiv qe ti krijoje mundesine ekipit kombetar U-15 per tu inkuadruar ne finalet e Singapor 2010.

(Ne foto: Ekipi U-15 gjate stervitjes ne Zvicer, perpara takimit final)  

Nga Gjeneva 
Vangjel Cavo


busy
komente