HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 17 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Redi Jupi seleksionim lojtareve Shqipetar qe luajne jashte
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 24 Gusht 2011 07:06   pdfShtypEmail

lojrZyra e talenteve prane federates Shqiptare te Futbollit ka nisur seleksionimin e futbollisteve shqiptare qe jetojne e aktivizohen jashte vendit tone.

Ata i perkasin datelindjes 1995 dhe 1996.  Pergjegjesi i ketij sektori Redi Jupi tregon se ky seleksionim do te zgjase nga data 23 deri me 27 gusht ne varesi edhe te pjesmarresve te interesuar per te veshur fanellen e kombetares kuqezi.

Qellimi eshte qe stafi teknik te kete mundesine per te pare te gjithe ata te rinj shqiptar  qe luajne futboll  jashte vendit por njekohesisht u jep mundesine e madhe te rinjve lojtare per te qene pjese e perfaqesimit te kombit te tyre.

Sipas programit Jupi spjegon se keto seleksionime do te organizohen 2 here ne vit per ti dhene me shume fleksibilitet perzgjedhjes se kerkuar.

FSHF


busy
komente