HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-19/ Kuqezinjte “helmim apo epidemi”, ne ndeshjen miqesore me Maqedonine !?
nga AlbaniaSoccer   E martë, 30 Gusht 2011 16:42   pdfShtypEmail

u-19_shqiperiaKombetarja e 19-vjecareve perpara ndeshjes miqesore me Maqedonine, te luajtur ne Pogradec  diten e Shtune me 27-Gushte eshte goditur nga nje epidemi sipas drejtueseve te FSHF-se, por ne te vertet ekipi i drejtuar nga Skënder Gega ka zbritur në fushën e lojës me të vjella, si rezultat i një helmimi të pësuar nga ushqimi, gjatë qëndrimit në një nga hotelet e Durrësit. Kjo eshte pohuar nga burime te brendshme te kombetares U-19.

“Pjesa më e madhe nuk ishin në gjendje të luanin dhe në çdo pesë minuta shkonin në tualet. Ishte e tmerrshme, lojtarët i shihje të vraponin herë pas here për të vjellë. Ndoshta ne do të ishim mundur sërish, por një ndikim të madh pati edhe gjendja e tyre", bëri të ditur një prej pjestarëve të kombëtares U-19”.

Kjo miqesore perfundoi me rezultatin 2-0 per ekipin kombetar Maqedonas te cilet treguan nje nivel loje me te mire fale dhe “helmimit” qe kishin pesuar lojtaret tane.


busy
komente