HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive/ Mateo Toçi: Shqiperia, mund te bej "surprize" ne keto eliminatore
nga AlbaniaSoccer   E diel, 02 Tetor 2011 02:17   pdfShtypEmail
u-19_shqiperiaKombetarja e Shqiperise per moshat 19 vjecare, diten e hene do te niset drejt Austrise ku do filloje ndeshjet per fazen eliminatore per kampionatin Evropian. Skuadra qe drejtohet nga Skender Gega, ben pjese ne Grupin 12-te eliminator dhe do te perballet me skuadren vendase Austrine, Danimarken dhe Malten.

"Ne Austri na pret nje turne i veshtire, por ne kemi disa muaj qe pergatitemi dhe shpresojme qe te bejme nje paraqitje dinjitoze", u shpreh mesfushori i talentuar Elbasanas Mateo Toçi ne nje prononcim te posaçem per Albaniasoccer.com.

"Eshte veshtire per te percaktuar se si do dalim ne perfundim te ketyre eliminatoreve, por ne do te luajme per ti bere surprize te gjitha skuadrave te Grupit. Te gjitha ndeshjet do te jene nje finale e vertete, por si ekip ne te gjithe jemi pergatitur ne maksimum keto 6 muajt e fundit dhe duhet qe te ekzekutojme me se miri detyrat qe na ka dhene dhe do te na japi trajneri. Nese zbatojme planet dhe ndjekim udhezimet, jam i sigurte qe ne do paraqitemi mire", vazhdoi 19 vjecari i cili e vlereson shume gjendjen psikologjike dhe perqendrimin e larte te skuadres.

"Ne kemi qene shume te perqendruar gjate kesaj kohe si ekip dhe une personalisht mezi i pres keto ndeshje per te treguar perkushtimin tim per skuadren kombetare dhe dua qe te paraqitemi sa me mire ne keto ndeshje per te nderuar kombin dhe ekipin", perfundoi mesfushori i kombetares se te rinjve te Shqiperise prononcimin e tij per Albaniasoccer.com

Takimin e pare Shqiperia do ta zhvilloje diten e Merkure me 5 Tetor ne oren 13.00 ndaj Danimarkesbusy
komente