HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-19/ Shqiperia-Malta 4-0, por nuk mjafton per tu kualifikuar
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 10 Tetor 2011 22:55   pdfShtypEmail

u-19_shqiperiaShqiperia e trajnerit Skender Gega, ajo e 19 vjecareve te vegjel ka bere gjithcka per tu kualifikuar per me tej. Sot kuqezinjte e vegjel fituan me rezultatin 4-0 me Malten, aq  sa duhej nese takimi mes Austrise dhe Danimarkes nuk do te mbaronte ne barazim cka i dha mundesine austriakeve te shkonin ne pese pike e te kualifikoheshin. Megjithate, per Shqiperine e 19 vjecareve keto tre ndeshje mund te konsiderohen si nje sukses. Kater pike te grumbulluara dhe kater gola te shenuar. Nese nuk do te ishim ndeshkuar me Danimarken ne kohen shtese, sot mund te ishim kualifikuar per me tej.

Sa i perket ndeshjes me maltezet, djemte e talentuar te Skender Geges kane shenuar kater gola.

Fillimisht nje autogol i futbollistit te Maltes Arab ne minuten e 38-te zhbllokoi rezultatin. Ne minuten e dyte shtese te pjeses se pare Mergim Bajraktari shenoi dhe dyfishoi shifrat. Ne pjesen e dyte Fabio Hoxha, futbollisti talentuar qe luan me Varezen ne Itali shenoi dy gola ne minutat 55’ dhe 78-te duke e cuar rezultatin ne 4-0.

Me keto shifra u mbyll dhe kjo sfide qe dhe keto eleminatore per Shqiperine e 19 vjecareve qe duhet thene se jep shume shprese per te ardhmen.

 


busy
komente