HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-17/ Shqiperi-Sllovaki 2-1
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 13 Tetor 2011 15:25   pdfShtypEmail

fshf_logoEkipi kombetar Shqipetar U-17, i drejtuar nga trajneri Džemal Mustedanagić ka arritur te fitoje ndeshjen e pare ndaj Sllovakis e vlefshme per eleminatoret e europianit U-17. Ekipi yne fitoi ndaj ekipit Sllovak me rezultatin 2-1.

Pjesa e pare perfundoj me rrjeta te paprekura. Ne pjesen e dyte kuqezinjte e vegjel kaluan te paret ne avantazh me ane te Franc Ymeralilaj ne minuten e 43-te, por Sllovaket do te barazonin rezultatin ne minuten e 45-te, me ane te Filip Ďuriš. Lojtaret tane nuk jane demoralizuar nga goli i pesuar, por perkundrazi kane shtuar sulmet ne drejtim te portes kundershtare. Ne minuten e 58-te, do te jete serish Ymeralilaj qe do te shenoj duke i dhene keshtu fitoren ekipit tone.

Pas kesaj ndeshje ne renditemi te paret ne grupin e 12-te, me tre pike. Pjese e ketij grupi jane dhe Gjermania me Estonin, vendi mikprites.

Ndeshjen tjeter Shqiperia do ta luaje ne daten 15-Tetor kunder Gjermanis ne stadiumin “Kadriorg, Tallinn”, Estoni ne oren 14:00.

Shqiperia: Aldo Teqja, Amri Jonuzi, Tom Syku, Kristi Marku (C), Paulo Sokoli, Endri Cekici (60’ Dorian Hakrama), Arlind Kalaja, Franc Ymeralilaj (80' Jurgen Vatnikaj), Maldin Ymeraj (76’ Erjon Hoxhallari), Mikelanxho Bardhi, Enes Hoxha

Trajner: Džemal Mustedanagić (BIH)

Sllovakia: Libor Koníček, Matúš Bero, Ľubomír Šatka, Samuel Lacko (68’ Matej Jakúbek), Dávid Ivan, Marek Zuziak (54’ Tomáš Trabalík), Adrián Leško, Martin Králik, Filip Ďuriš, Milan Škriniar (C), Tomáš Fajčík (41’ Peter Lupčo)

Trajner: Ladislav Pecko (SVK)

Shenues: Franc Ymeralilaj 43’, 58’/ Filip Ďuriš 45’

Karton te verdh: Tom Syku 62’, Kristi Marku (C) 72’, Paulo Sokoli 79’, Mikelanxho Bardhi 10’/ Martin Králik 83’, Tomáš Trabalík 57’

Arbiter: Domagoj Vučkov (CRO), Ivica Modrić (CRO), Maikel Mikson (EST), Roomer Tarajev (EST)

Klevis Bejkolli


busy
komente