HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-17/ Shqiperi – Gjermani 0-1
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 15 Tetor 2011 22:16   pdfShtypEmail

u-15_shqiperiKuqezinjte e vegjel jane mundur sot nga Gjermania me nje rezultat minimal 0-1. Trajneri Xhemal Mustedanagic kishte hedhur ne fushe nje skuader solide qe perballoi presionin e madh qe ushtruan gjermanet. Nje 11-metersh i shkaktuar ne minuten e 52-te nga lojtari i Teutes Kristi Marku i dha mundesine Gjermanise te shenonte golin e vetem por me shume vlera ne kete ndeshje. Shqiperia e ka pasur te veshtire te dale nga zona dhe te veje ne veshterise kundershtarin e saj dhe me teper ka menduar te mbrohet e te mos pesoje gol. Megjithate per kombetaren e 17-vjecareve duke pasur parasysh nivelin e larte te kundershtarit edhe ky rezultat konsiderohet i pranueshem. Ndeshja e fundit ne grup per eleminatoret e kampionatit Europian do te jete ndaj Estonise dhe kuqezinjve tane i duhet vetem te barazojne per te vazhduar me tutje.

 


busy
komente