HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
E fundit / Shqiperi U-19 skualifikohet nga Izraeli
nga AlbaniaSoccer   E diel, 13 Nentor 2011 20:45   pdfShtypEmail
u-19_shqiperiKombetarja e U-19 te Shqiperise e ka siguruar plotesisht mos kualifikimin per ne turin tjeter te Kampionatit Evropian per 19-vjecaret.

Shqiperia ka grumbulluar 4 pike ne Grupin e vet eliminator, nderkohe qe ndaj kryesueseve te grupit ka grumbulluar vetem 1 pike.

Nga ana tjeter Izraeli ka grumbulluar 4 pike ne grupin e 5-te eliminator, por ka arritur te fitoje ndaj Cekise 2-1 qe ishte fituesja e grupit. Me kete fitore dhe pas barazimit te sotem me Lituanine 2-2 ne minutat e fundit, Israeli eliminon Shqiperine, ndonese skuadra jone ka golavarazh me te mire.

Nuk eshte e sigurte akoma nese Izraeli e ka siguruar kualifikimin, por eshte e sigurte qe ka eliminuar Shqiperine.

Per te kaluar ne Eliten e 28 skuadrave, kualifikoheshin pervec tre ekipeve direkte, 24 skuadra nga 12 grupe (2 te parat e cdo grupi), skuadra e trete me e mire qe pervec pikeve te grumbulluara ne total do ti merren ne konsiderate sa pike ka arritur te seleksionoje ndaj ekipeve kualifikuese ne grupin e tyre respektiv.

Izraeli ka po aq pike sa Shqiperia, por me rivalet kryesues direkt ne grup ka arritur te marri 3 pike.

busy
komente