HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore U-17/ Shqiperia-Kosova, sot ne oren 14:00’, ne stadiumin “Qemal Stafai”
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 17 Nentor 2011 08:11   pdfShtypEmail

ffk_copyPerfaqesuesja e Kosoves U-17, eshte akomoduar dje ne Tirane pasi diten e sotme do te zhvilloje nje ndeshje miqesore me bashkemoshataret e tyre nga Shqiperia.

Trajneri Besnik Kollari është shprehur i kënaqur me nivelin e përgatitjeve dhe me atmosferën që po mbretëron në mesin e futbollistëve, duke besuar në rezultat pozitiv.

Nga ana tjeter ekipi kombetar U-17, Shqipetar vjen pas nje paraqitje shume te mire ne eleminatoret e Europianit ku u rendit i dyti pas Gjermanis duke fituar te drejten per te vazhduar me tej.


busy
komente