HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore U-17/ Shqiperia-Kosova 1-1
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 17 Nentor 2011 21:19   pdfShtypEmail

u-17_shqiperi_kosova_1_1Sot në stadiumin “Qemal Stafa” në Tiranë, u zhvillua ndeshja miqësore ndërmjet ekipeve përfaqësuese të grupmoshës 17-vjeçe të Shqipërisë dhe të Kosovës.

Ndeshja ka nisur e shpejte dhe me  mire per te rinjte kosovare. Ata pas disa aksioneve te rrjedhshme kane arritur te shenojne te paret  me ane te Guri Murtit ne minuten e 40-te. Pjesa e pare mbyllet me avantazhin 1-0.

Ne pjesen e dyte djemte e drejtuar nga Mustedanagic kane permiresuar ndjeshem lojen dhe kane arritur ta barazojne rezultatin ne 1-1 vetem ne minuten e fundit te ndeshjes me ane te mbrojtesit Cema. Ky rezultat nuk ka ndyrshuar deri ne fershellimin e fundit te gjyqtarit.

Ne bazë të lojës së treguar futbollistët kosovarë e kanë merituar edhe fitoren, pasi në periudhën më të madhe të ndeshjes kanë mbizotëruar lojen dhe kanë krijuar disa raste shumë të mira shënimi.

Ne krye te delegacionit  nga Prishtina ishte Sekretari i Pergjithshem i Federates  se Kosoves Heroll Saliu i cili u mireprit dhe u shoqerua nga homologu i Federates Shqiptare te Futbollit Eduard Prodani.


busy
komente