HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-17/ Me 29 nentor shorti per eleminatoret e Europianit
nga AlbaniaSoccer   E premte, 25 Nentor 2011 00:09   pdfShtypEmail

u-15_shqiperiDo te hidhet ne daten 29 nentor shorti per eleminatoret e Europianit per kombetaret U-17. Ne keto eleminatore merr pjese edhe Shqiperia e drejtuar nga Dzemal Mustedanagic. Kuqezinjte jane te pozicionuar ne vazon D, aty ku jane skuadrat me te dobta. Shqiperia U-17 u kualifikua si e dyta e grupit ne para-eleminatoret e europianit dhe ne pranvere do te marre pjese ne “Elite Round”. Me 29 nentor kuqezinjte e vegjel do te mesojne emrat e kundershtareve qe do te kene perballe.

Vazo A: Franca, Spanja, Çekia, Hungaria, Danimarka, Serbia, Gjermania


Vazo B: Anglia, Suedia, Skocia, Rusia, Portugalia, Bjellorusia, Holanda (vendi organizator)


Vazo C: Polonia, Italia, Belgjika, Gjeorgjia, Islanda, Turqia, Irlanda


Vazo D: Zvicra, Bullgaria, Ukraina, Shqiperia, Luksemburgu, Lituania, Uellsi


busy
komente