HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-19, Qipro-Shqiperi 0 me 2
nga Administrator   E premte, 06 Nentor 2009 03:34   pdfShtypEmail
Kombetarja e moshave fiton bindshem ne Qiprou-19

Ndeshja u zhvillua sot ne stadiumin "Paralimni"  .Kjo ishte miqesorja e pare brenda dy diteve.

Shqiperia: Rexhepi, Hoxha,  Pulaj,  Bishaj, Ruci, Koni, Mustafaj, Hasani,  Tepshi, Tushe, Manuka.
Trajner: R.Shehu

Qipro: Papadopoulos Moulazimi (72 'P. Panagiotou), Christofi, A. Andreou, A. Charalambous, Phylactou, Russia (55 Kings), Michael, Sotiriou, Manolis, M. Charalambous (52' M. Andreou ).
Tranjer:

Shënues: Tushe min 26, dhe Tepshi min 83.

Ne pjesen e dyte u aktivizua  Vajushi ne vend te Konit.
Ne pergatitjet e Kampionatit Europian U-19 qe zhvillohet nga data 12-18 Nentor  ne San Marino ekipi kombetar U-19 do te zhvilloje nje ndeshje tjeter diten e shtune date 07.11.2009 ora 11:15 serisht kunder perfaqsueses Qipriote. Ndeshja do te luhet ne stadiumin Ormideias.

busy
komente