HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-19 Miqesore / Qipro - Shqiperi 0-0
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 07 Nentor 2009 16:20   pdfShtypEmail
u-19Skuadra perfaqesuese e U-19 te Shqiperise ka zhvilluar takimin e fundit pergatitor ne prag te ndeshjeve eliminatore per Europianin e moshave qe do te zhvillohen javen e ardshme ne San marino. Ne takimin e dyte ndaj Qipros skuadra luajti me te njejtin formacion qe luajti ne takimin e pare. 

Shqipëria: Rexhepi, Hoxha,  Pulaj,  Bishaj, Ruci, Koni, Mustafaj, Hasani,  Tepshi, Tushe, Manuka.

Trajner: R.Shehu

Ne pjesen e dyte u aktivizua  Vajushi ne vend te Konit.

Perfundimisht ne kater takimet e zhvilluara me Qipron, Shqiperia fitoi 1 (2-0) dhe barazoi 3 (0-0, 1-1, 2-2 )me golaverazh 5-3.

Ne turneun eliminator te San Marinos, Shqiperia do te luaje si anetare e Grupit 1 se bashku me Italine, Irlanden dhe San Marinon. Dy skuadrat e para te grupit kualifikohen per ne turin e ardshem eliminator.

Objektivi kryesor i skuadres eshte kalimi i turit, ku do te luftohet per te arritur rezultate pozitive kryesisht ndaj San Marinos dhe Irlandes

Klevis Bejkolli


busy
komente