HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Benkert Abdija nje nga talentet shqiptare ne Itali
nga Klevis Bejkolli   E diel, 08 Nentor 2009 10:07   pdfShtypEmail

benkert_abdijaEmer : Benkert
Mbiemer : Abdija
Datelindja : 22/08/1993
Pesha : 73 kg
Gjatesia : 1.85 cm
Shtetesia : Shqipetare
Pozicion : Mesfushor
Klubi : Grosseto

2008/2009 : Siena
2009/2010 : Grosseto

Djali me origjine nga Shkodra eshte nje nga talentet shqiptar qe aktivizohen si profesioniste ne shtetin Italian. Ai ka filluar te luaje futboll qe ne moshen 6-vjecare dhe ne keto vite ka rene ne sy talenti i tij duke bere hapa progresive ne karrieren e tij.

Kete sezon ai aktivizohet me skuadren U-17 te Grosetos. Ne muajin Tetor i eshte dashur te beje nje nderhyrje kirugjikale ne gju e cila do ta mbaje larg fushes se lojes deri ne fund te muajit dhjetor.

Abdija ka qene pjese dhe e skuadres kombetare Shqiptare U-17 te drejtuar nga Ardian Mema ne eleminatoret e Kampionatit Europian te zhvilluar ne Hungari.


busy
komente