HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-17/ Xhemal Mustedanagiç : Arbitrat na mohuan vendin e dyte ne grup
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 28 Mars 2012 18:49   pdfShtypEmail

MustedanagicTekniku i kombëtares shqiptare te 17-vjeçareve Xhemal Mustedanagiç është shfaqur optimist me te mbërritur ne atdhe pas pjesëmarrjes ne raundin e elitës ne Holande. Boshnjaku ka deklaruar se vetëm arbitrat i kane mohuar kuqezinjve te vegjël një vend te dyte ne grup ndërsa Shqipëria po rrit një brez te talentuar.

“Do te ishte shume me mire një vend i dyte ne grup. Ne takimin kundër Serbisë gjyqtari na nxori me karton te kuq qe ne minutën e 20-te, një lojtar qe ne nuk e meritonim. Isha i bindur për një fitore me Serbinë, por arbitrat na e mohuan atë. Unë do te vazhdoj karrierën me këtë skuadër dhe ne pas një viti me seleksionimet e shumta do te jemi aq te forte sa as arbitrat e kundërshtarët nuk do te mund te na bëjnë asgjë” është shprehur Xhemal Mustedanagiç.

17-vjeçaret arriten nje kualifikim historik ne Elite Raund pas vendit te dyte ne grupin eliminator. Ne dy ndeshjet e para u munden 4-0 nga Holanda dhe 3-0 nga Serbia ndërsa fituan 2-1 ndaj Irlandës duke u renditur ne vend te trete ne këtë grup ku priste biletën vetëm një skuadër për ne fazën finale.


busy
komente