HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 25 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-17/ Xhemal Mustedanagic grumbullon ekipin
nga AlbaniaSoccer   E premte, 22 Qershor 2012 15:00   pdfShtypEmail

MustedanagicXhemal Mustedanagic trajneri kroat i perfaqesuese se Shqiperise per moshen U-17 ka grumbulluar futbollistet e tij te cilet jane perkatesisht te datelindjes 1996.

Per dhjete dite me radhe ai sebashku me stafin e tij do te shohe nga afer formen dhe rritjen e aftesive te lojtareve te rinj te cilet duhet te jene gati per Eliminatoret e Kampionatit Europian te kesaj moshe te cilat mbahen ne fillim te muajit tetor 2012.

Edicionin e kaluar Xhemo e drejtoi  skudren tone perfaqesuese per U-17 ne skuadrat elitare te kontinentit, nje sukses i bukur te cilin kroati kerkon ta perserise edhe kete edicion.

Ky grumbullim perfundon ne fund te muajit qershor 2012. Megjithese ne nje mot me temperatura te larta lojtaret jane te mobilizuar per te bere me te miren e mundshme ne stervitjet e programuara.


busy
komente