HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 28 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-17/ Lista e lojtareve te grumbulluar, Mustedanagic injoron kampionet e Vllaznis !
nga AlbaniaSoccer   E diel, 05 Gusht 2012 16:24   pdfShtypEmail

Ne listen e shpallur nga trajneri i kombetares Xhemal Mustedanagic bie ne sy qe asnje nga 18-lojtaret e grumbulluar nuk eshte nga ekipi kampion i Vllaznise. Shkodranet e vegjel kane fituar titullin kampion të Shqipërisë për grupmoshën U-17 duke qene kampionet ne fuqi te vendit. Ky ka qene titulli i dyte radhazi dhe i katërti në këto pese sezonet e fundit. Kuqeblutë kanë qenë dominues gjatë gjithë kampionatit, teksa vlen për t’u theksuar se kanë humbur vetëm një herë në 28-ndeshje të luajtura. Lind pyetja ky ekip kampione nuk paska asnje lojtar te denje per kombetaren U-17 ?

MustedanagicDuke folur me statistikat e sezonit 2011-2012 ku ekipi i Vllaznise ka humbur vetem nje ndeshje tregon me se qarti per diferencen qe kane pasur keto djelmosha me moshataret e tyre, por cuditerisht as kjo sdo te mjaftonte qe trajneri  Xhemal Mustedanagic te ftonte ne turneun e Rumanis ndonje nga kampionet e Shqiperise. A i ka pare ndonjeher nga afer kampionet e Shqiperise tajneri Mustedanagic ? Nese do ti kishte pare normalisht qe ndonje nga lojtaret e thirrur do te ishte shkodran.

A ju duket i drejte ky veprim i trajnerit te kombetares U-17???

Lista e lojtareve te thirrur per turneun e Rumanis

1.Denis Hoxha           (Teuta)

2.Elan Kastrati           (Teuta)


3.Edison Ismaili          (Salzburg)


4.Romeo Shahinas      (Roma)


5.Luis Kasneci            (Tirana)


6.Herald Marku           (Tirana)


7.Endri Cekici             (Pogradeci)


8.Edvard Ndoci          (Dinamo)


9.Serxio Mukja            (Elbasan)


10.Fabian Lokaj          (Yang Boys)


11.Berat Beqiri            (FC Kopenhagen)


12.Lorik Aliu              (Prishtina)


13.Gazmend Xhepa    (Dinamo)


14.Renald Xhemo


15.Emanuel Ndoj        (Padova)


16.Anderson Abrazhda           (Genova)


17.Besmir Rata           (Tirana)


18.Aldo Bregasi          (Panionios)


busy
komente