HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 25 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Shqiperi (U-17)-Belgjike (U-17) 1-1
nga AlbaniaSoccer   E martë, 07 Gusht 2012 15:15   pdfShtypEmail

u-17_shqiperi_kosova_1_1Ne ndeshjen e pare miqesore  luajtur ne Rumani ekipi Kombetar Under 17 i Shqiperise ka barazuar 1-1 me homologet nga Belgjika.

Skuadra kuqezi e drejtuar nga trajneri Mustedanagic ka shenuar qe ne minuten e 5’ me ane te Aliut i cili realizoi pas nje goditjeje standarte. Kete avantazh futbollistet e rinj te Shqiperise e kane ruajtur deri ne fund te takimit, por ne minuten e 93’ pas nje gabimi te dukshem te mbrojtesve tane eshte barazuar rezultati ne shifrat 1-1.

Ne kete ndeshje te pare lojtaret tane kane treguar nje nivel te mire loje duke befasuar me veprimet e tyre.

Per skuadren tone Under 17 u aktivizuan portjeri Kastrati e  me radhe Ismaili, Ndoci, Bregasi, Mukja, Celiku, Xhepa, Lokaj, Beqiri, Shahinaj dhe Aliu.

Ndeshjen tjeter Under 17 e Shqiperise do ta zhvilloje pas dy ditesh perballe Rumanise vendase.


busy
komente