HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 17 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO U-19/ Belgjike-Shqiperi 1-3
nga AlbaniaSoccer   E diel, 14 Tetor 2012 21:31   pdfShtypEmail

u-19_shqiperiaFutbollistet e ekipit tone Kombetar Under 19 kane fituar sonte ndeshjen e dyte perballe moshatareve nga Belgjika me rezultatin bindes 3-1. Menjehere pas takimit portjeri Th.Strakosha theksoi:  Jam i lumtur per ftoren e sotme e merituam plotesisht. Faleminderit sportdashesve vlonjate.

Futbollistet kuqezi te drejtuar nga trajneri Foto Strakosha kane dhuruar nje spektakel te vertete ne stadiumin Flamurtari te  qytetit te Vlores duke shenuar ne minuten e 36 nje eurogol me ante te Gavazaj nderkohe qe i talentuari Kabashi ka realizuar golin e dyte nga pika e bardhe e 11 metershit ne minuten e 75 , per te ardhur te goli i trete shenuar nga vlonjati Shehaj ne minuten e 79. Belget nga ana e tyre shenuan vetem nje here ne minuten e 76.

Me kete fitore te rinjte tane kane ne vendin e dyte me tre pike vetem nje pas Italise kryesuese. Takimi i fundit do te zhvillohet perballe Bjellorusise me date 17-Tetor 2012 ne stadiumin Flamurtari te Vlores. Po kete dite, madje ne te njejten  ore 14.30 ne Fier do te jete ndeshja Itali-Belgjike.


busy
komente