HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 19 Maj 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Under-17/ Shqiperia mbyll Eliminatoret ne Hungari
nga AlbaniaSoccer   E premte, 26 Tetor 2012 09:43   pdfShtypEmail

u-17_shqiperi_kosova_1_1Skuadra perfaqesuese e Shqiperise Under 17 ka mbyllur "aventuren" e vet ne kuader te Eliminatoreve te Kampionatit Europian te moshes.

Xhemo: nuk patem fat per te kaluar perseri ne Elite Raund si edicionin e kaluar, por gjithsesi skuadra zhvilloi ndeshje dinjitoze.

Ndeshjet qe jane zhvilluar ne Hungari kane pasur si kalendar Itali - Shqiperi 1-0 me nje gol te pesuar aksidentalisht ne minuten e fundit shtese, ndersa ne takimin e dyte me moshataret vendas hungareze u shenua i njejti rezultat Hungari - Shqiperi 1-0.

Ne takimin  e fundit skuadra kuqezi  e drejtuar  nga trajneri Mustedanagic  ka shperthyer perballe Litenshtejnit duke regjistruar nje fitore te thelle 6-0. Ne perfundim pas nje paraqitje interesante djemte e futbollit shqiptar zune vendin e trete ne grupin eliminator duke grumbulluar pa fat vetem tre pike me golavarazhin pozitiv 6-2.


busy
komente