HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 25 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Presidenti Duka mbeshtet te rinjte e talentuar
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 31 Tetor 2012 17:38   pdfShtypEmail

duka-armandPresidenti i Federates Shqiptare te Futbollit zoti Armand Duka ka marre pjese ne nje veprimtari me futbollistet e rinj te seleksionuar nga trajneret e Zonave Rajonale te FSHF-se. Te rinjte e moshave te ndryshme nisin nga 12 deri ne 17 vjec, por kete radhe kane mberritur ne Tirane ne Kompleksin Sportiv "Olimpik" ata qe perfaqesojne Tiranen, Durresin, Elbasanin, Korcen, Fierin dhe Shkodren me vitin e lindjes 1996.

Perpara fillimit te ketij kampionati qe vleresohet si nje veprimtari e me te mireve te moshave ne vendin tone, Presidenti iu ka uruar suksese drejt cilesise futbollistike e cila tashme eshte kthyer ne nje enderr per te gjithe pjesmarresit e rinj.

Duka nenvizoi "Ju jeni e ardhmja e futbollit tone e cila me sa duket edhe sot do te jete me e mire, me baza te shendosha dhe me e sigurte drejt te ardhmes. Une gjej rastin te falenderoj te gjithe pjesmarresit e ne menyre te vecante trajneret e perkushtuar te moshave te reja te cilet si edukatore e profesioniste te vertete kane zgjedhur me kujdes me te dalluarit ne futboll".


busy
komente