HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 17 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-19/ Kampionati Europian, Shqipëria kundër Greqisë
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 06 Dhjetor 2012 16:17   pdfShtypEmail

u-19_shqiperiPërfaqësuesja U-19 e drejtuar nga Foto Strakosha ka njohur kundërshtarët e ndeshjeve kualifikuese të Europianit 2013-2014 të kësaj grupmoshe.

Shorti i hedhur në selinë e UEFA-s e ka vendosur Shqipërinë në Grupin 6. Si kundërshtarë të “kuqezinjve të vegjël” janë Greqia, nënkampione e Europës në fuqi, Sllovakia dhe Bullgaria.


Goglat nuk janë treguar aspak bujare me Under-19, që gjithsesi tregoi kualitet në eliminatoret e këtij edicioni. Në turneun e zhvilluar në Vlorë dhe Fier, përballë kundërshtarëve si Italia apo Belgjika, Shqipëria dha sinjale pozitive në fushë.


Ndeshjet kualifikuese të edicionit 2013-2014 të Europianit do të zhvillohen në Bullgari nga 12 deri më 17 nëntor të vitit 2013.


Dy ekipet e para secilin nga 13 grupet dhe e treta më e mirë e aktivitetit do të kualifikohen për në raundin elitë. Më tej, aty do të përcaktohen shtatë skuadrat që do ti bashkohen Hungarisë në fazën finale.


busy
komente