HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Romë/ Turneu miqësor U-19 ,Shqipëri-Greqi 2-0
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 19 Janar 2013 10:29   pdfShtypEmail

u-19_shqiperiNë ndeshjen e tretë dhe të fundit ne turneun miqësor Romë skuadra përfaqësuese e Shqipërisë ka fituar me Greqinë me rezultatin e pastër 2-0.

Në pjesën e parë kuqezinjtë e rinj kanë treguar nivel të lartë loje duke shënuar dy gola me anë të Ymerajt dhe një autogol të Vasilidis. Ndonëse me këtë avantazh edhe në pjesën e dytë gjithçka është zhvilluar në gjysmëfushën e skuadrës greke dhe lojtarët tanë kanë humbur disa raste shumë të mira për shenim, madje është goditur dy herë edhe shtylla e portjerit helen.

Me këte fitore Shqipëria grumbulloi 4-pikë në tre ndeshje duke bërë një figurë të mirë me nivelin e saj te lojës. Trajneri Strakosha ka mbetur i kënaqur nga të besuarit e tij për këtë turne miqësor duke tërhequr vëmëndjen për një përgatitje më të lartë në të ardhmen.


busy
komente