HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 21 Prill 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Shqiperi (U-21) - Poloni (U-21) 2-2
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 26 Maj 2010 23:10   pdfShtypEmail

u-21_skuaderKa perfunduar ne barazim ndeshja miqesore mes shpresave te Shqiperise dhe asaj polake. Ky takim eshte luajtur sot ne mesdite ne stadiumin e Fierit “Loni Papuciu”. Ka qene nje ndeshje e bukur qe ka prodhuar dhe tension te panevojshem mes lojtareve ne fushen e lojes. Gola, kartona te kuq e te verdhe per ted y skuadrat por dhe debate ne gjaknxehtesi. Lojtaret e trajneri Bushati kane dhene sinjale pozitive ne kete takim ku kane spikatur Bekim Bala dhe Odise Roshi. Te dy futbollistet shenuan nga nje gol, por gjithashtu rane ne sy edhe per cilesite e tyre.

Fillimisht kane shenuar miqte qe kane gjetur rrjeten ne minuten e 24’ te pjeses se pare. Ne fraksionin e dyte te lojes, ka barazuar sulmuesi I Vllaznise Bekim Bala. Me pas vetem tete minuta para fundit te lojes serish polaket kane kaluar ne avantazh me ane te Kaszubes. Nuk ka zgjatur shume gezimi I miqve e per te barazuar kete takim miqesor ka menduar mesfushori me tipare sulmuesi, Odise Roshi ne minuten e pare shtese.

Golat:  Bala 51, Roshi 91/ Grosicki 24, Kaszuba 82

Shqiperia:Mocka(Frasheri92), Frasheri, Semina, Peqini, Cikalleshi, Lilaj(Volina87), Roshi, Vucaj, Sykaj, Gava(Dosti 69), Bala. Tr : A. Bushati

Polonia: Sandomierski(Gliea 46), Burliga(Kozinski 14), Kieruzel, Steinke(Pozniak 46), Basta, Borysiuk(Ealasek 46), Maka(Lisiecki 46), Klich, Kaszuba, Grosicki, Banasik.Tr : A. Zamilski

Gjyqtar : K.Meta, R Dobruna, R. Avdo

Karton te verdhe: Hoxha, Sykaj, Roshi, Kieruzel, Basta

Karton te kuq: Roshi, Lilaj / Gancarczyk


busy
komente