HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21/Lojtaret e grumbulluar per ndeshjen e 4-Shtatorit ndaj Azerbajxhanit
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 28 Gusht 2010 08:05   pdfShtypEmail

u-21_skuaderTrajneri i Shpresave Artan Bushati ka shpallur listen e lojtareve qe do te jene te grumbulluar per ndeshjen e fundit me 4-Shtator me Azerbajxhanin. Kjo ndeshje eshte e vlefshme per Grupin 10 i cili kryesohet nga Austria ku aktivizohet dhe sulmuesi shqiptar i Rapidit te Vjenes, Atdhe Nuhiu i cili ka shprehur me kohe deshiren per te luajtur per kombetaren Shqipetare, por deri me tani ne drejtim te tij ska mberritur asnje ftese zyrtare nga FSHF.

Kuqezinjte renditen te parafundit me kater pike. Fitoren e vetme ata e kane arritur perballe Azerbajxhanit. Ne kete liste bie ne sy numri i madhe i lojtareve nga Vllaznia plot gjashte e ndjekur nga Flamurtari me kater.

Lista e lojtareve te grumbulluar:

Portierë
1. Shpëtim  Moçka (Flamurtari)
2. Stivi Frashëri (Bylis)

Mbrojtës
3. Roland Peqini (Dinamo)             
4. Klodjan Semina (Vllaznia)
5. Arsen Sykaj (Vllaznia)
6. Olsi Gocaj (Vllaznia)
7. Hamels Hoxha (Nacional De Madeira)
8. Alis Baçi (Vllaznia)
9. Rustem Hoxha (Teuta)
10. Alban Çaushaj (Flamurtari)

Mesfushorë
11. Sabien Lilaj(Tirana)
12. Orges Gava (Elbasani)
13. Asion Daja(Dinamo)
14. Sokol Cikalleshi (Besa)
15. Orjon Xhemalaj (Teuta)
16. Haris Dalipi (Vllaznia)
17. Armando Vajushi (Vllaznia)

Sulmues
18. Bekim Bala (Genshibirligi)
19. Vasil Shkurtaj (Panionios)
20. Ardit Shehaj (Flamurtari)
21. Odise Roshi (Flamurtari)
22. Bledar Marashi (Laçi)

Altin Ngjela


busy
komente