HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2013 U-21/ Shqiperi-Moldavi 4-3
nga AlbaniaSoccer   E martë, 06 Shtator 2011 19:19   pdfShtypEmail

shpresat_1Pjesa I

Topin e pare nga qendra e ka luajtur ekipi yne Shpresa. Tre minutat e para kane qene shume te vrullshme per ekipin e drejtuar nga Artan Bushati. Ne minuten e dyte nje inkursion vetiak i Brahimit nga krahu i djathte i cili depertone brenda zones pason, por jo ne menyren e duhur per Roshin duke shperdoruar nje rast te mire shenimi. Ne minuten e 7-te, miqte i afrohen golit me ane te Hovanschit, por Frasheri ka bere mrekulline duke shpetuar porten nga pesimi i golit duke mbetur dhe vete i demtuar. Ne minuten e 18-te, Shqiperia kishte te gjitha mundesite per te kaluar ne avantazh, por topi i gjuajtur prej Gaves prek shtyllen e djathte te portierit Rusu. Ne minuten e 33-te, Bushati bene zevendesimin e pare duke larguar Pashen e ne vend te tij aktivizohet Telushi. Minutat e tjera kane qene te qeta pa ndonje rrezik serioz ne portat respektive. Arbitri kater akordon vetem nje minute shtese. Pjesa e pare mbyllet me rezultatin 0-0.

Pjesa II

Pjesa e dyte ka filluar me nje zevendesime per tanet. Largohet sulmuesi i Tiranes Bala dhe ne vend te tij aktivizohet elbasanlliu Sadiku. Ne minuten e 49-te, Vajushi gjuan bukur nga brenda zones, por portieri Rusu e ka pritur ne dy kohe. Ne minuten 51-te, miqte bejne zevendesimin e pare largohet Mandricenco dhe aktivizohet Paseciniuc. Ne minuten e 54-ter, miqte kalojne ne avantazh me ane te kapitenit te tyre Lonita. Ne minuten e 59-te, Shqiperia barazone me ane te Armando Sadikut i cili ekzekuton bukur nje goditje denimi. Ne minuten e 60-te, Sallaj shkakton faull brenda zones dhe arbitri skocez Bobby Madden akordon penallti per moldavet. Kapiteni Lonita nuk gabon dhe kalon serish ne avantazh miqte. Ky gole i ka motivuar me shume tanet te cilet brenda pese minutave kane shenuar tre here ne porten e moldaveve. Ne te 75-ten, Brahimi ka barazuar rezultatin kurse Telushi ne te 79-ten ka shenuar nje eurogol, Ne minten e 80-te, Armando Sadiku ka shenuar golin e kater dhe te dytin personal per kete ndeshje. Ne minute e 89-te, Radu Ginsari ka ngushtuar rezultatin ne 4-3, por vetem kaq pasi dhe kater minutat shtese te dhene nga arbitri kater nuk e kane ndryshuar me rezultatin.

Shqiperia: Stivi Frasheri; Agonit Sallaj; Roland Peqini; Orgest Gava; Arsen Sykaj (C); Imram Bunjaku; Mergim Brahimi (Fatmir Hysenbelliu 78’); Bekim Bala (Armando Sadiku 46’); Armando Pasha (Bruno Telushi 34’); Armando Vajushi; Odise Roshi

Trajner: Artan Bushati

Moldavia: Denis Rusu; Alexandru Leu; Mihail Platica; Artur Lonita(C); Constantin Madricenco (Mihail Paseciniuc 51’) (Tudor Starciuc 87’); Gheorghe Andronic (Radu Ginsari 70’); Serghei Gherghiev; Dmitrii Vornisel; Maxim Hovabschii; Serghei Diulgher; Ion Jardan

Trajner: Serghei Chirilov

Shenues: Sadiku 59’, 80’; Brahimi 75’; Telushi 79’ /  Lonita 54’, 61; Ginsari 89’

Karton te verdhe: Agonit Sallaj 60’; Ion Jardan  75’, Mihail Platica 85’

Karton te kuq: Mihail Platica 90+1’

Arbiter: Bobby Madden; Gordon Middleton, Andress Mcwilliam; Kevin Clancy (Skoci)

Stadiumi: Skenderbeu

Shikues: 600

Klevis Bejkolli


busy
komente