HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 06 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Futsal U-21 / Lojtaret: Jemi krenarë – Duhet të paraqitemi sa më mirë!
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 05 Dhjetor 2011 09:25   pdfShtypEmail

engjell_caushi_futsal_21Ekipi kombetar i U-21 ne Futsal, do te zhvilloj dy ndeshje miqesore ne France, ne datat 6-7 Dhjetor ndaj ekipit homolog Francez. Lojtaret dhe stafi drejtues jane shume te kenaqur per keto miqesore dhe pervec angazhimit, mobilizimi i tyre per keto takime pritet te jete maksimal.

“Ne kemi besim se do te paraqitemi mire dhe shpresojme qe te bejme takime dinjitoze”, u shpreh per Albaniasoccer.com kapiteni i skuadres Laurent Suljoti i cili mendon se ky grup ka bere perparime qe nga momenti i pare qe jane grumbulluar.


“Kemi krijuar nje grup lojtaresh shume efikas dhe kemi besim tek njeri-tjetri dhe si ekip jemi shume te mobilizuar, duke filluar qe nga trajneri”, vazhdoi kapiteni Suljoti.

Vendosni baste me www.Betsonic.com per shanset me te mira per te fituar

Nga ana tjeter edhe lojtari Engjell Caushi eshte optimist per nje paraqitje dinjitoze dhe krenar qe do te jete ne gjendje qe te mbroje ngjyrat e kombetares se Shqiperise.

“Me kane filluar emocionet qe kur jemi grumbulluar dhe ndihem shume i lumtur qe do te perfaqesoje Shqiperine ne keto miqesore. Eshte nje ndjenje krenarie e papershkruar qe do mbajme fanellen “kuq e zi” ne shpine, nje ëndërr e bërë realitet”, theksoi per Albaniasoccer “Mesi” sic e quajne ndryshe shoket nga qe i ngjan dhe ka idhull lojtarin argjentinas te Barcelones Leo Mesin.

Klevis Bejkolli


busy
komente