HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 06 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore U-21/ Shqiperi-Maqedoni 2-2
nga AlbaniaSoccer   E premte, 25 Maj 2012 22:38   pdfShtypEmail

u-21_skuaderNdeshja e dyte miqeosore e ekipit tone perfaqesueses Shpresa eshte mbyllur ne barazimi 2-2 ne nje ballafaqim me Maqedonine.

Takimi i cili  u luajt ne Worgl te Austrise nisi keq per kuqezinjte e drejtuar nga trajneri Skender Gega sepse qe ne fillim ne minuten e 5’ maqedonasit kaluan ne avantazh.

Menjehere pas kesaj tronditjeje lojtaret tane mireorganizohen ne mesfushe dhe barazojne ne minuten e 24-ter, me ane te Hoxhes. Megjithe perpjekjet e realizuara nga sulmuesit e te dyja skuadrave pjesa e pare mbyllet ne barazim 1-1.

Ne pjesen e dyte ne minuten e 65-te, portjeri Frasheri ben nje pasim teresisht   te gabuar ne adrese te futbollisteve te Maqedonise fare prane portes, dhe me lehtesi ata  shenojne  golin e dyte duke i cuar shifrat ne 2-1.

Pese minuta para perfundimit Dosti barazon 2-2 cka do te ishte dhe rezultati final i ketij takimi. Trajneri Gega ndryshe nga ndeshja e  pare me Ukrainen ku beri tete zevendesime kete here nderroi vetem tre lojtare.


busy
komente