HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21/ Shpresat i marrin pike Rusise
nga AlbaniaSoccer   E martë, 12 Qershor 2012 01:00   pdfShtypEmail

shpresat_1Vetëm disa dite pas humbjes ne Portugali, kombëtarja Shpresa e futbollit arrin një rezultat befasues ne takimin e 7 te vlefshëm për eliminatoret e evropianit. Kuqezinjtë e vegjël te drejtuar nga trajner Skender Gega kane arritur te bllokojnë një nga dy pretendentet e grupit Rusinë ne shtëpinë e këtyre te fundit duke i mare një barazim pa gola.

Ky ishte barazimi i dyte për kuqezinjtë ne këtë edicion te cilët ne 7 takime kane arritur një fitore e kater humbje duke u pozicionuar ne vendin e parafundit ne kuotën e 5-pikëve. Ndërkohë Rusia mban vendin e dyte ne grup ne kuotën e 13-pikëve, nje me pak se vendi i pare Portugalia.


busy
komente