HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 06 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore U-21/ Turneu Austrise, Shqiperi-Wac 0-0
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 25 Mars 2013 23:39   pdfShtypEmail

u-21_skuaderNe ndeshjen e dyte ne Turneun Miqesor te Austrise ekipi Kombetar i Shqiperise Under 21 i drejtuar nga trajneri Skender Gega ka luajtur perballe skuadres se Wac e cila per momentin  eshte renditur ne vendin e peste te Bundesliges se Austrise. Takimi eshte mbyllur ne barazim 0-0 fale nje loje shume te mire te lojtareve kuqezinj. Gjate gjithe takimit te zgjedhurit e Geges kane treguar nivel te larte duke gershetuar me se miri elementet tekniko-taktik. U aktivizuan 18 lojtare nga skuadra jone ndersa Shkurta ka goditur shtyllen perballe portjerit austriak. Takimin e trete e te fundit Under 21 i Shqiperise do ta zhvilloje me date 26 mars 2013 perballe moshatareve te Azerbaxhajnit.


busy
komente