HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 06 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21/ Gega shpall listen e lojtareve të grumbulluar
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 30 Maj 2013 23:26   pdfShtypEmail

u-21_skuaderTrajneri I Kombëtares 21-vjecareve Skender Gega ka publikuar listën e lojtarëve për grumbullimin e rradhes. Shpresat do të luajnë dy ndeshjet e radhës, fillimisht me Hungarinë më 7 Qershor në Niko Dovana, ndërsa katër ditë më pas në transfertë me Bosnjë Hercegovinën. Në grupin 4 eliminator, ku është shortuar Shqipëria bëjnë pjesë edhe Spanja me Austrinë, që konsiderohen favorite për t’u kualifikuar në fazën play-off.

LISTA E GRUMBULLIMIT E SHQIPERISË U21

Portierë:
Orestis Menka (20) - Doxa Dramas (OPAP Football League)
Tomas Strakosha (18) - Lazio Rom (Serie A)

Mbrojtësit:
Valentin Gjokaj (19) - Derby County (Championship)
Harallamb Qaqi (19) - Varese Primavera (Campionato Primavera Girone B )
Elvis Prenci (19) - FK Partizani (Kategoria e parë)
Shpend Matoshi (21) - FC Chiasso (Challenge League)
Amir Rrahmani (19) - KF Drenica (Rajfajsen Superliga)
Jurgen Vogli (19) - Shkumbini Peqin (Kategoria Superiore)
Bruno Dita (20) - KS Besa Kavajë (Kategoria Superiore)
Eni Imami (20) - Dinamo Tirana (Kategoria e parë)

Mesfushorët:
Imran Bunjaku (20) - Grasshopper Club Zürich II (Kategoria e parë Classic Grup 2)
Alfred Deliallisi (20) - Teuta Durres (Kategoria Superiore)
Klodian Gjino (19) - Olympiacos Piraeus U20
Idriz Batha (21) - KS Besa Kavajë (Kategoria Superiore)
Gjelbrim Taipi (20) - FK Shkëndija (Prva Makedonska Fudbalska Liga)
Dorian Kërciku (19) - KF Skënderbeu Korçë (Kategoria Superiore)
Herolind Shala (21) - Odd Grenland (Tippeligaen)
Emiliano Musta (21) - Shkumbini Peqin (Kategoria Superiore)
Gers Delia (20) - FC Bassecourt (2. Liga interregional - Gruppe 3)

Sulmuesit:
Fabio Hoxha (20) - AS Novazzano
Haxhi Neziraj (20) - FC Luzern II (Kategoria e parë Classic Grup 2)
Valon Ahmedi (18) - FC Südtirol (Prima Divisione - A)
Vasil Shkurtaj (21) - CD Tondela (Segunda Liga)


busy
komente