HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 06 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Euro (Under 21) - Group 4 / Shqipëria humbet 1-4 me Bosnje Hercegovinën
nga AlbaniaSoccer   E martë, 11 Qershor 2013 21:54   pdfShtypEmail

under-21Kombëtarja U-21 ka pësuar humbjen e dytë në fushatën kualifikuese të Kampionatit Europian 2015 të kësaj grupmoshe, për llogari të grupit 4. Pasi është mundur në “Niko Dovana” para pak ditësh me rezultatin 2-1, kësaj here ka humbur në transfertë me Bosnje Hercegovinën, 4-1.Kuqezinjtë e trajnerit Skënder Gega kanë vijuar të mos paraqesin një fytyrë shpresëdhënëse në këto kualifikuese, duke mbetur vetëm në kuadrin e disa veprimeve individuale të lojtarëve. I tillë ka qenë edhe goli i nderit për tanët, shënuar në kohën shtesë të pjesës së parë, që ka për autor Fabio Hoxhën.Formacioni i ekipit tonë Shpresa ka pasur pak ndryshime nga ai anti-Hungari, pavarësisht se Gega kishte paralajmëruar të kundërtën. Kuqezinjtë tanë mbeten në kuotën e zero pikëve.


busy
komente