HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 06 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U 21/ Gega tregon pse nuk grumbullon Kacen dhe Hysajn
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 17 Qershor 2013 22:24   pdfShtypEmail

skender gega trajner u21Trajneri i perfaqesueses U-21 te Shqiperise, Skender Gega, reagoi per here te pare pas kritikave ne media per mosgrumbullimin  e Ergys Kaces dhe Elseid Hysajt dy lojtare te talentuar e qe kane moshen e duhur per skuadren e tij por qe nuk ishin pjese e ndeshjes se dyte eliminatore te Euro 2015 ndaj Bosnje Hercegovines. 49-vjecari sqaroi se ai i ka kerkuar qe ne fillim keta lojtare, te cilet preferojne ta japin kontributin e tyre vetem te skuadra e De Biazit.Me shume se nga humbjet me Hungarine dhe Bosnjen Gega eshte zhgenjyer nga disa element te Shpreses, qe nuk dhane ate qe pritej ne keto dy sfida. Impenjimi i radhes per Gegen jane lojerat mesdhetare Mersin 2013. Per kete turne jane grubulluar per here te pare me Shpresen Caka dhe Hoxhallari te Tiranes, Turtulli dhe Ferhati te Dinamos, Hysenaj nga Shkendija e Tiranes, kosovari Rrahmani, vellezerit Shkreta, si dhe sulmuesi i Teutes Rezi. Shqiperia ben pjese ne Grupin A se bashku me Turqine, Bosnje Hercegovinen dhe Marokun.


busy
komente